Radek Lukeš (Xerox): Paperless nebudeme nikdy

Xerox už zdaleka není jen obrovská kopírka se spoustou šuplíků. Dnes pomáhá digitalizovat procesy. Co všechno už kopírky umí? A co znamená, že tiskárna je vstupním zařízením? Hostem dalšího podcastu je Radek Lukeš, který v Xeroxu na starosti klíčové zákazníky. 

Digitalizace neznamená pouze převedení papíru do digitální podoby. U spousty firem se zákazník nebo dodavatel setká s tím, že e-mailem zaslaný dokument má vytisknout, podepsat, naskenovat a odeslat e-mailem zpět. Po doručení ho druhá strana vytiskne a založí. Místo jednoho dokumentu tak vznikají dokumenty dva. 

“S tímto nešvarem tisknutí, skenování a tisknutí na druhé straně se setkáváme často,” potvrzuje praxi Radek Lukeš. Zároveň dodává, že si myslí, že paperless nebudeme nikdy. “Vždy budeme tisknout,” dodává bez pochybností. 

Poslechněte si celý podcast o tom, co všechno dnešní kopírky umí. Můžete do nich stahovat aplikace, umí dokonce překládat dokumenty, převádět ručně psaný text do editovatelné podoby a posledním trendem je print od demand. Nebo můžete zjistit, jak papírový dokument vzniká, kde všude firmou obíhá a které z těchto procesů můžete automatizovat.