ČSOB začala využívat automatické načítání dokladů totožnosti

Česká pobočka technologické společnosti Softec vytvořila pro ČSOB řešení pro automatické načítání údajů z dokladů totožnosti (občanský průkaz, pas), a to českých i zahraničních. Toto řešení, které využívá umělou inteligenci, výrazně zjednoduší a urychlí provoz na jejích pobočkách, kde již běží od konce minulého roku.

Tuzemská banka ČSOB učinila další krok na cestě za tzv. digital onboardingem. Začala totiž využívat software pro automatické načítání dokladů totožnosti, který pro ni vyvinula české pobočka společnosti Softec.

Dosud bylo nutné všechny údaje z dokladů totožnosti klientů přepisovat ručně, nyní se načtou automaticky i díky využití umělé inteligence a neuronových sítí. 

“Jedná se o stejnou technologii, jaká se používá například k ověření uživatelů na letištích při automatické kontrole pasů. Potřebné údaje lze tak získat třeba i z méně kvalitní fotografie,“ říká Alex Tomášek, Executive manažer společnosti Softec.

Tímto se eliminuje ruční přepisování velkého množství údajů z dokladů a zároveň se zabrání chybám v přepisu. Bankéř na pobočce jen vyfotí doklad mobilním zařízením a načtené údaje se mu zobrazí v bankovním systému.

TIP: Online úvěry: Zkraťte time to yes na minimum

Při záznamu jsou zároveň automaticky kontrolovány vybrané ukazatele, jako je například platnost dokladu, shoda data narození a rodného čísla a další. 

„V průběhu implementace aplikaci testovali přímo bankéři na pobočkách a na základě jejich připomínek jsme ji upravili tak, aby splňovala požadavky samotných pracovníků na jednoduchost obsluhy a maximální přidanou hodnotu,“ doplňuje Tomášek.

Uvedené řešení do budoucna umožnuje rozšíření o další moduly pro podporu online založení účtu a úvěru, validaci osob nebo ověření žadatele, že není virtuálním programem.

Napsat komentář