Webinář: Logistika a IoT. Konec přehazování odpovědnosti za poškozené, nedodané nebo ztracené zásilky
Česko, Evropu, svět ale i výrobní areály firem křižuje množství zboží. A firmy chtějí vědět, kde se zrovna nachází. Budou zaměstnanci zodpovědnější, když budou vědět, že vše se dá dohledat?
Na přepravě zboží se podílí spousta lidí, firem, kamionů, palet, přepravních mříží a dalšího zařízení.
- Jak je možné, že překládka trvá 4 hodiny, když původně byla naplánovaná na 30 minut?
- Kde je úzké hrdlo přepravy? Kde dochází nejčastěji ke zpoždění?
- Kde dochází k poškození zásilek nebo porušení přepravních podmínek?
- Kde se ztrácí přepravní klece?
Pokud na tyto otázky otázky neznáte odpovědi, je pro vás určený saminář o optimalizaci logistiky s využitím internetu věcí a umělé inteligence.
Webinář vám ukáže:
- jak mít neustálý přehled o zboží, paletách nebo přepravních klecích,
- jak odhalovat nespolehlivé zaměstnance,
- jak mít kontrolu nad dodržováním přepravních podmínek,
- jak neustále zlepšovat své logistické služby,
- jak snižovat náklady na pohonné hmoty,
- jak plánovat trasy,
- jak hlídat bezpečnost.
Adela Mikschikova, business development manager z Adastry popisuje, co řeší v praxi u firem za problémy: “Představte si, že váš řidič vyložil u zákazníka zboží, ale spletl se a vyložil něco jiného. Jak dlouho vám bude trvat, než to zjistíte? Kolik vás bude stát náprava? Přitom díky jednoduchým čidlům může dispečink okamžitě vědět, že něco není v pořádku.”
Podle ní také často zabírá místo ve skladu firem prošlé nebo jinak nepoužitelné zboží. Případně se ztrácí palety nebo přepravní klece. To vše představuje pro firmy dodatečné náklady.
A dodává: “Také často optimalizujeme závozové trasy a pomocí umělé inteligence dokážeme lépe plánovat naložení kamionu. U posledního zákazníka jsme dokázali zvýšit objem naloženého zboží o 5 %.
Webinář se věnuje také bezpečnosti na pracovišti, dodržování předpisů a nařízení o povinných rozestupech a dalších. To vše se dá snadno řešit pomocí čidel, rozpoznání obrazu a umělé inteligence.