🎧🎤Jitka Chizzola (D.A.S. pojišťovna): Pro digitalizaci škodních spisů vyvíjíme už deset let vlastní software

Jak probíhá digitální transformace v ta konzervativním oboru, jako je právo? O tom jsme se v dalším Digibiz podcastu bavili s dlouholetou šéfkou české divize D.A.S pojišťovny právní ochrany Jitkou Chizzolou.

Jitka Chizzola sedí v čele české divize D.A.S. pojišťovny právní ochrany už 25 let. V době, kdy usedala do ředitelského křesla, k vrcholu digitalizace v tomto segmentu patřil email, který byl tehdy ale opravdu okrajovou záležitostí. Dnes je situace jiná, digitální transformace zasáhla i tento poměrně konzervativní obor.

“Pohybujeme se v oblasti práva, a tam se toho moc nemění. Právo je i dnes pořád o komunikaci, která probíhá jinak,” říká v dalším Digibiz podcastu Jitka Chizzola a dodává, že uvnitř firmy berou digitalizaci vážně.

Například už deset let v české odnoži D.A.S. pojišťovny interně a svými silami pracují na online softwaru pro třídění škodních spisů, který v pojišťovně pojmenovali Nexus. Už v příštím roce by měla vyjít jeho vylepšená druhá verze. “Digitalizaci škodních případů známe už deset let. Vlastně tak neznáme papír,” dodává k tomu Chizzola.

Ta zároveň přiznává, že západní země jsou na tom v digitalizaci lépe, minimálně pokud jde o oblast managementu dokumentů. “Roboti u nás ještě moc nejsou. Ale ve vyspělejších západních zemích jako jsou Anglie, Holandsko, Francie, tam jsou o moc dál v digitalizaci čtení dokumentů,” vysvětluje Jitka Chizzola v podcastovém rozhovoru, který si můžete nyní celý vyslechnout.