🎤🎧 Podcast s Martinem de Martinim (Y Soft): Čistě paperless firmy tu ještě dlouho nebudou. Stále existuje hodně lidí, kteří papír prostě potřebují

Proč se o digitalizaci čím dál více mluví, ale stále málo dělá? Nejen to jsme rozebírali v našem dalším Digibiz podcastu, jehož hostem byl spoluzakladatel a CIO brněnské technologické firmy Y Soft Martin de Martini.

Brněnská firma Y Soft patří dlouhá léta k předním globálním hráčům v poskytování řešení pro podnikové workflow. Její vlajkový produkt SafeQ pomáhá zákazníkům řídit, optimalizovat a zabezpečit tisk i digitalizaci dokumentů. Firma, která v poslední době koketuje i s 3D tiskem, je aktivní po celém světě a i když už několik let vnímá proklamace korporací a veřejných institucí o digitalizaci svých procesů, realitu vidí v jiných barvách.

“Posledních pár let se mluví o bezpapírových kancelářích, o tom, jak všichni pojedou vše digitálně, jak státní správy budou fungovat digitálně, ale realita taková není a podle mého názoru ještě dlouho nebude,” vysvětluje v dalším Digibiz podcastu zakladatel a chief information officer Martin de Martini.

“Stále totiž existuje obrovské množství lidí, a podle mě je to většina, kteří ten papír potřebují,” popisuje hlavní bariéru 100% digitalizace firem, instituci a jejich procesů spoluzakladatel firmy, která by si sama přála být více digitalizovaná. V době pandemie ji ale pomohl autonomní robotický systém kontrolovaný na dálku, který umožnil zaměstnancům firmy zůstat na home office, aniž by se jí zastavil vývoj, popisuje mimo jiné Martin de Martini v podcastu.

V něm se dále dozvíte i to, jak pandemie ovlivnila chuť firem po celém světě digitalizovat své procesy, jak dopadla na samotný Y Soft nebo i to, jaké má tato brněnská firma plány v oblasti 3D tisku.