Nouzový stav: Česká IT scéna hledá dataexperty, kteří pomohou porazit koronavirus

Zakladatel analytické firmy Keboola Petr Šimeček ve čtvrtek na svém facebookovém profilu zveřejnil výzvu, v které volá po dobrovolném zapojení datových expertů do boje proti koronaviru. Jeho příspěvek nabízíme v plném znění.

Roky jsme na to trénovali. Máme nejlepší technologie. Máme spoustu praxe. Jsme generace která žije online. Remote work pro nás není problém. Async komunikaci máme pod kůží. Rozumíme API, umíme programovat, zvládáme zpracovat ohromné množství dat v jednu chvíli.

Každý hackathon a meetup byl trenažér na dnešní situaci. Přestaň zkoumat segment „Marie, 36 let, úvěr OK“ nebo „SKU 123 – trend nákupu dobrý“ nebo „region ABC – dotujeme rozvážkou protože aktivita XYZ“.

Koronavirus porazíme tím, že všechny najednou otestujeme… a za 3 dny znovu – z toho vypadne, kdo je nakaženej, a kdo ne. Pecka. To ale nejde.

„Chceme pomoct nám všem vyhrát tuhle bitvu s neviditelným virem. A k tomu potřebujeme taky vás – elitu české data science scény! „

Takže, co s tím?

Data! Potřebujeme spoustu dat, potřebujeme chytrý appky pro záchranné složky, potřebujeme na chvíli kašlat na GDPR, potřebujeme spatial analytiku, potřebujeme data ze zdravotnictví, potřebujeme chytrá call centra, potřebujeme moderní interface pro občany. Včera bylo pozdě 🙁

Jan Bárta (český internetový podnikatel stojící za fondem Pale Fire Capital, pozn. redakce) dal dohromady prvních pár firem (Palefire Capital, Seznam.cz, Clevermaps, Mobilnírozhlas.cz, Daktela, Keboola, etc.), které společně nabídly pomoc Bezpečnostní radě státu.

Chceme pomoct nám všem vyhrát tuhle bitvu s neviditelným virem. A k tomu potřebujeme taky vás – elitu české data science scény!

Tohle není pozvánka na meetup, ale Call For Action! Jestli můžete, dejte nám o sobě vědět do formuláře pod tímto odkazem.

Vzpomeňte si na všechny ty bezesné noci, zarudlé oči, únavu co vás posílá pod stůl… a taky pocity radosti ze skvěle odvedené práce.

Mrkněte se sem na pár „behind the scene“ fotek z Hackathonů a meetupů, které jsme společně za posledních 6 let podnikli. Mrkněte se sem a taky sem – vzpomínáte si na to?

Pojďme teď udělat něco moc důležitého společně!

Potřebujeme vybudovat prostředí, kde se potkají data od operátorů, data z nemocnic, data ze záchranných složek, data z call center, geografická data, data od dopravních podniků – a díky analýze všech těchto dat pomůžeme zacílit testy, léčbu, či nastavit preventivní opatření.

Petr Šimeček, Keboola