Shoptet spustil expresní dopravu Wolt drive

  • Wolt navázal spolupráci s Shoptetem, který zastřešuje více než 31 tisíc online podnikatelů v Česku. Doplněk Wolt Drive umožní eshopům rozvoz zboží k zákazníkům v řádech desítek minut (podle možností expedice zboží).
  • Mezi prvními se do expresní dopravy skrze Shoptet zapojily restaurace Ambiente.
  • Během prvního týdne doplněk stáhly desítky dalších podniků z rozmanitých oblastí podnikání (alkohol, květiny, potřeby pro domácí mazlíčky, elektronika, móda, delikatesy, optika, spodní prádlo, kosmetika, šperky, nebo autodoplňky), pro které je expresní doprava dalším krokem k vylepšení zákaznické zkušenosti.
  • V plánu je také expanze služby na maďarský a slovenský trh, kde působí jak Wolt, tak Shoptet.

Shoptet + Wolt Drive = jednoduchá cesta k expresní dopravě

Díky službě Wolt Drive si zákazníci už od léta 2022 mohou objednávat ze svých oblíbených e-shopů prostřednictvím logistické sítě platformy Wolt, a to v expresním módu v řádech několika desítek minut (průměrné doručení od objednání je dlouhodobě okolo 30 minut). Nyní Wolt Drive navazuje spolupráci s největším českým integrátorem e-shopů Shoptet, který prodejcům nabídne novou možnost, jak e-shop do Wolt Drive integrovat. „Díky spolupráci s firmou Shoptet usnadníme partnerům zapojení do naší služby, a to jak pomocí intuitivního rozhraní, tak především jednoduché a ověřené integrace,” říká Josef Dvořák, ředitel služby Wolt Drive, a dodává: „Očekáváme, že díky tomuto strategickému partnerství výrazně vzroste zájem e-shopů o naši službu, a zákaznici tak budou moci využívat expresního doručení z oblíbených internetových obchodů čím dál častěji.”

 Jedním z prvních se připojil řetězec restaurací Ambiente

Mezi prvními partnery, kteří využili možnost připojit se na Wolt Drive skrze Shoptet, je restaurace Ambiente. „Naši hosté jsou zvyklí objednávat si jídlo a suroviny přes naše e-shopy, které fungují na Shoptetu. Díky spojení Shoptetu a Wolt Drive můžeme doručovat rychleji a snáz zpracovávat objednávky,” říká Jana Ravi z Ambiente. Expresní doručení skrze partnerské kurýry Woltu se aktuálně týká například cukrárny Myšák, Lokálu Dlouhá, Eska, nebo Kuchyně a dalších.

Instalace zdarma a expanze do zahraničí

Shoptet, jehož služby využívá v tento moment přes 31 000 internetových obchodů, je největší českou firmou, která se zabývá obchodováním, integrací a propagováním e-shopů. Firma založená v roce 2009 rychle expandovala. V současnosti působí nejen v Česku, ale i na Slovensku a v Maďarsku, kde je v plánu integrace také pro partnery Wolt Drive působících v těchto zemích.

Službu Wolt Drive si obchodníci budou moci aktivovat jako jeden z desítek doplňků, jeho instalace je pak zcela zdarma. Podnikatelé budou platit pouze za doručení objednávky k zákazníkovi, jiný náklad jim využíváním doplňku nevznikne,” říká Samuel Huba, CEO společnosti Shoptet. Zákazník pak kromě rychlé dopravy získá také skvělý zákaznický servis, možnost živě trackovat kurýra a hlavně skvělý zážitek z doručení zboží, díky kterému se do oblíbených eshopů bude rád vracet.