🎧🎤 Michal Kratochvíl (BudgetBakers): Změny ve finančním sektoru? Moc se přesouvá na stranu e-commerce

Druhý ze série podcastů jsme na Digibiz.cz věnovali fintechu. Povídali jsme si o něm s investorem a šéfem českého startupu BudgetBakers.

Český startup Budgetbakers na konci dubna ohlásil nejen pro něj, ale i pro celý dravý fintech segment, revoluční novinku. Doposud jeho aplikace Wallet a Boards sloužily jakožto hlídač a analytik útrat, díky nové spolupráci s Komerční bankou se stává plnohodnotným finančním nástrojem s parametry online bankovnictví, přes který tak lze i platit.

„Loni schválená evropská směrnice PSD2 otevřela ve světě financí zcela nové možnosti. Proto jsem velmi rád, že jsme s Komerční bankou, tedy tradiční a silnou bankovní skupinou, vytvořili model fungující a pro klienty užitečné spolupráce,“ uvedl k tomu Kratochvíl v tiskové zprávě.

„Jsme v našem segmentu zřejmě jediní na světě, kteří tohle nabízí,“ dodal už v zákulisí studia, kde s ním redaktor Jan Strouhal natáčel další ze série Digibiz podcastů.

Investor a CEO fintech startupu BudgetBakers Michal Kratochvíl.

Michal Kratochvíl má dlouholeté zkušenosti z poradenské firmy Accenture, v posledních letech ale přičichl ke startupové scéně, když se stal investorem inkubátoru StartupYard a v roce 2016 získal jeho důvěru i zakladatel BudgetBakers Jan Müller a jeho tým, do nějž jednak investoval a zároveň jej z pozice CEO začal řídit.

Je mimo jiné i zakládající člen České fintech asociace a proto jsme se s ním v podcastu bavili nejen o BudgetBakers, ale také o výzvách celého segmentu.

„Jedním z hlavních motorů rozvoje fintechu se stane e-commerce,“ říká mimo jiné Kratochvíl v podcastu.