Nová online platforma pro nákupy skutečně kvalitních potravin

V Česku vznikla nová online platforma pro nákup skutečně kvalitních potravin. Spustila ji společnost Boxxi, která již od roku 2020 zásobuje české domácnosti a restaurace špičkovými rybami z Islandu. Na základě úspěchu u zákazníků se teď zakladatelé služby rozhodli výrazně rozšířit sortiment a pro lidi, kterým hodně záleží na tom, co jedí, vybudovat plnohodnotnou maloobchodní alternativu k běžným obchodům.

Vedle kvalitních ryb a mořských plodů e-shop postupně do svého sortimentu zařadil další prvotřídní produkty včetně vína, koření, masa a zvěřiny, zabijačkových delikates, mléčných výrobků, trvanlivých potravin, ale i rostlinných alternativ. „Už nyní zákazníci mohou vybírat z více než 800 druhů různých produktů všech kategorií, do konce roku plánujeme nabídku rozšířit alespoň na 1 500 položek,” popisuje Marek Jirovec, zakladatel boxxi.cz.

Označení svého sortimentu za prémiový se ale zakladatelé Boxxi brání. „Když je dnes v Česku něco prodáváno jako prémiové, ve skutečnosti jde často jen o průměrné zboží, ale s přemrštěnou cenovkou. Naším cílem je naopak nabízet skutečně kvalitní a autentické potraviny za rozumnou cenu. Chceme zkrátka změnit pohled na to, co se považuje za běžné. A to jak pro zákazníky, tak pro producenty.”

Dodavatele Boxxi vybírá mimo jiné i s ohledem na udržitelnost produkce. Upřednostňuje proto lokální zemědělce a výrobce. K dovozu přistupuje až tehdy, když není jiná možnost – příkladem jsou právě mořské ryby, které do jídelníčku patří, ale česká produkce neexistuje.