Letní E-sport camp s Magenta Experience Center

Léto v Magenta Experience Center bude i letos patřit převážně dětem. Pro ně jsou v plánu nejen zážitkové programy – příměstský tábor „Veselá věda“, ale i týdenní celodenní tábory s partnerem Logiscool na téma „Minecraft design“ a „Tvorba aplikací pro Android“.  V kurzu „Minecraft design“ se děti naučí, jak své nápady vnést do hry prostřednictvím módování neboli úprav hry. Jedním z tajemství obrovské popularity Minecraftu je to, že umožňuje hráčům, aby měli možnost si ho s trochou know-how upravit podle sebe.

 

               

 

Novinkou je „E-sport camp“ pro hráče starší 12 let (úroveň SILVER IV a vyšší), které budou mít možnost od 4. – 8. července zažít tréninky pod vedením zkušeného trenéra prvoligového e-sport klubu Inside Games z League of Legends Lukáše „Stealshot“ Hlavatého. Na kempu, který trvá pět dní, se děti dozví, jak má vypadat správné herní místo, jak mít natavenu herní mentalitu nebo jak si nejlépe rozvrhnout svůj čas a priority. V tomto unikátním příměstském kempu se děti naučí vše, co potřebují pro to, aby se stali lepšími hráči. V neposlední řadě se kemp zaměří na jejich fyzickou a psychickou průpravu.

Další informace a registraci najdete zde.

Každodenní program prostoru můžete sledovat na zde.

Neváhejte a vyberte si, na kterou akci se registrovat, čím se inspirovat či co nového se dozvědět.

Magenta Experience Center

S Magenta Experience Center vyrostl unikátní vzdělávací prostor s neomezenými možnostmi. Místo je domovem různých workshopů, přednášek a kurzů, které překonávají bariéry digitálního a technologického světa. Zaměřuje se na inspiraci, vzdělávání, zábavu a networking. Jeho hlavním úkolem je pomoci s digitální gramotností v České republice. Zaměřujeme se na cílové skupiny a sociální problematiku.

Centrum je rozděleno do 7 zón: Tuning stage  (svět mobilního příslušenství), Co-working Café (kavárna uzpůsobená pro práci na počítači), Co-working Kitchen (zóna s kuchyní plnou chytrých spotřebičů), Podcast studio (profesionální podcastové studio včetně obsluhy), Gaming (herní zóna vybavená konzolemi Xbox), Magenta home  (interaktivní ukázka chytré domácnosti) a Easy Edu (prostor pro workshopy, přednášky, inspirativní setkání, školení a vzdělávací programy pro děti i seniory). Prostor je vybavený audiovizuální technikou, která umožňuje online streamy, hybridní eventy i odbavení videoprodukce.