Foodora doručuje zboží do restaurací

Koncovým spotřebitelům nabízí doručení zboží z Foodora marketu do několika desítek minut už přes dva roky. Paralelně však foodora již od roku 2020 podobnou službu rozjela i pro partnerské restaurace. Pod názvem foodora PARTNERS doručuje suroviny pro přípravu jídel, udržitelné obaly, drogerii a další produkty, které mohou restauracím usnadnit každodenní fungování. Ambicí značky je nabízet gastro podnikům 360° služby na jednom místě.

Služba foodora PARTNERS původně vznikla, aby restauracím usnadnila přístup k udržitelnému obalovému materiálu a základním drogistickým potřebám. Nabídka zahrnovala hygienické potřeby, čistící prostředky, papírové zboží a další produkty nezbytné pro každodenní provoz restaurací. Platforma postupně začala rozšiřovat sortiment a zahrnula veškeré čerstvé suroviny. Nyní mají gastro podnikatelé také na výběr z čerstvého ovoce a zeleniny, kvalitního masa, mléčných výrobků, sušeného koření a další ingrediencí

„Kvalitní suroviny jsou pro náš rozvozový byznys stěžejní. Důkazem jsou statistiky, které vykazují výši prodejů, např. měsíčně prodáme téměř 10 tun sýra na pizzu. Podobně si dáváme záležet,  abychom v sortimentu nabízeli dobré ekologické obalové materiály, které splňují nejnáročnější požadavky na funkčnost a zachovávají jídlo teplé. Díky našemu partnerskému e-shopu můžeme restauracím pomoci doručit zákazníkům co možná nejpříjemnější kulinářský zážitek,“ říká Filip Kroupa, obchodní manažer zodpovědný za službu foodora PARTNERS.

S rostoucím zájmem o služby rychlého doručení ze strany partnerských restaurací postupem času stoupl i objem zboží na platformě. Nově si mohou podniky objednat zboží ze sortimentu elektroniky, kancelářských potřeb a mnohem širšího portfolia obalových materiálů. “Ačkoliv je finální výběr obalů na klientovi, snažíme každému z nich maximálně doporučit udržitelnější verzi produktů. Protože na ekologii nám záleží, rozhodli jsme se naše snažení posílit a nově jsme uzavřeli partnerství se společností Refork, díky kterému je úsilí nabízet ekologičtější produkty snazší.”

Všechny služby pod jednou střechou

Foodora je největší tuzemskou službou, jež se zaměřuje na rychlé doručení jídla a zboží z partnerských podniků či z vlastního foodora MARKET. V roce 2020 začala značka službou foodora PARTNERS pronikat do světa B2B (business-to-business) podnikání s ambicí zastřešit veškeré služby, které mohou restauratéři potřebovat na jednom místě. „U nás ve foodora si uvědomujeme, jak náročné může být podnikání v gastronomii. I proto chceme naše partnerské restaurace dlouhodobě podporovat a nabízet jim komplexní služby od marketingu, přes doručení až po zásobování,“ říká Adam Kolesa, CEO foodora. „Postupně tak budujeme digitální zázemí, které pomůže gastro podnikům využít všechny výhody q-commerce,“ dodává. Službu v současné době využívá zhruba 10 % restaurací zalistovaných na platformě, cílem je toto číslo i nadále zvyšovat.