Dáme jídlo spouští novou službu. Nabídne alternativu stravenkového paušálu

Největší platforma pro rychlé doručování, společnost Dáme jídlo, opět rozšiřuje své služby. Nově nabídne firmám doručení jídla a vybraného zboží na workshopy, konference a další různá setkání až ve 170 městech a obcích po celé České republice. Novou službu mohou zaměstnavatelé využít i pro firemní stravování, může tak do budoucna nahradit systém stravenek.

Nová služba ponese název Dáme jídlo pro firmy a uživatelům nabídne hned dvojí využití. Vedle objednání cateringu a občerstvení na různé firemní meetingy ji mohou firmy nabídnout svým zaměstnancům jako benefit. Jednoduše jim na platformě založí firemní účet, skrze který mohou objednávat jak jídlo, tak nákupy z různých obchodů od potravin, přes drogistické produkty, až třeba po elektroniku nebo knihy.

Využití služby je přitom jednoduché a intuitivní. Uživatel tak, jak je na to z platformy zvyklý, objedná jídlo nebo jakýkoliv jiný produkt, který si chce nechat doručit do kanceláře. Na konci měsíce pak vše jednoduše vyúčtuje. Firemní rozhraní navíc umožňuje rozdělit objednávky podle oddělení, týmů, nebo jednotlivců. Díky propojení platforem Dáme jídlo a Dáme market si tak mohou zákazníci pravidelně objednávat občerstvení na schůzky a zasedání, papírnické potřeby, ale třeba i květiny a ovoce pro zaměstnance. Vybírat si přitom budou moci jak z tradiční nabídky restaurací, tak ze speciálních menu, sestavených pro větší skupinky lidí. Některé firmy si navíc budou moci sáhnout i na další výhody, jako je doprava zdarma nebo sleva z celkové objednávky.

“Dáme jídlo pro firmy přináší zajímavou propozici nejen pro office a happiness manažery, ale také pro běžné zaměstnance. Ti mohou volně přepínat mezi svým osobním a firemním účtem a využít nové rozhraní například pro skupinovou objednávku,” říká Adam Kolesa, CEO Dáme jídlo. “Firmy se navíc mohou rozhodnout využít naši službu jako jakousi alternativu stravenkového paušálu. Zaměstnancům jednoduše nahrají na platformu určitý rozpočet, který pak mohou volně čerpat,” dodává Kolesa. Službu budou přitom moci využít firmy a zaměstnanci z celé České republiky. Dáme jídlo ji nabídne ve všech 170 městech a obcích, ve kterých nyní provozuje alespoň některou ze svých platforem.

Koncept doručování jídla a dalšího zboží do kanceláře přitom Češi hojně využívali i doposud. Podle dat společnosti Dáme jídlo zamířilo v průměru 47 % obědových objednávek do velkých office center a míst s vysokou koncentrací kancelářských prostor, jako je třeba pražský Pankrác, brněnský Spielberk office, nebo jednoduše centrum města. Nová služba Dáme jídlo pro firmy na tuto poptávku jednoduše odpovídá.

Službu doručování jídla do firem si pak mateřská společnost Delivery Hero, pod kterou Dáme jídlo spadá, vyzkoušela už na 10 evropských trzích, na kterých v současné době působí, ale i v několika dalších zemích na celém světě. České Dáme jídlo tak může čerpat zkušenosti a know-how ze zahraničí.