Adastra přináší do ČR revoluční reportingový nástroj s prvky AI

Mezinárodní konzultační společnost Adastra se stala partnerem americké společnosti ThoughtSpot pro region CEE. Díky Adastře se tak nejen na český trh dostal rychlý a snadno ovladatelný reportingový nástroj s prvky umělé inteligence, který mohou plně využívat i lidé bez znalosti IT. Propojení přirozeného vyhledávání v datech doplněné umělou inteligencí přináší firmám nové možnosti a radikálně mění jejich fungování.
ThoughtSpot je nástroj nové generace, který vytváří reporty v reálném čase. Čím více dat firmy v dnešní době mají, tím méně informací z nich kvůli přetíženosti svých analytiků dovedou dostat. Jednoduché použití ThoughtSpotu je tak ideálním řešením pro laiky i datové analytiky, kterým nabízí usnadnění práce.
„Společnosti potřebují analyzovat stále větší objemy dat, chybí jim však kvalifikovaní analytici. Protože ThoughtSpot dokáže ovládat i člověk bez technického vzdělání, mohou nyní společnosti vytvářet datové analýzy a pružně reagovat v byznysu i bez čekání na přetížené IT oddělení,“ říká Michal Kratochvíl, ředitel divize Banking a Automotive Adastra ČR.

Napsat komentář