Počet hackerských útoků na mobilní bankovnictví roste o desítky procent

Téměř 80 procent bank přiznává kybernetické napadení. Devět stovek oslovených bankéřů popsalo loňský rok 2017 jako období vyššího množství platebních podvodů a hackerských útoků, které se snaží ukrást osobní údaje. Letošek na tom bohužel nebyl lépe. Jen počet falešných internetových bankovních aplikací se meziročně zvýšil o 150 procent.

Podle bezpečnostní zprávy HSBC a Avastu zažilo mobilní bankovnictví na počátku letošního roku až 110 000 hrozeb měsíčně, v posledních měsících již dokonce 170 000 měsíčně. Tato čísla dokládají, že Evropa je v této oblasti kyberbezpečnosti nejohroženější region na světě.

Banky proto zavádějí pokročilé bezpečnostní postupy, aby nedošlo k prolomení ochrany. Hackeři se však snaží k datům přijít i prostřednictvím mobilů, na což upozorňuje Avast. „Mezi nejčastější mobilní hrozby patří takzvané downloadery a droppery, které využívají sociálního inženýrství a výzev přes SMS, aby přesvědčily své oběti k instalaci škodlivých či nežádoucích aplikací,“ sdělil vedoucí mobilní virové laboratoře v Avastu Nikolaos Chrysaidos.

Napsat komentář