KOMIX jako průvodce IT galaxií. Vývojářská společnost prošla rebrandingem

Komplexním rebrandingem prošla v uplynulých měsících vývojářská společnost KOMIX. Reagovala tak na potřeby IT trhu, který si žádá lidštější přístup k zákazníkům v kombinaci s profesionálními funkčními řešeními na míru. IT služby se pomalu odklání od technologických oddělení a stávají se součástí byznysových strategií. KOMIX si v rámci nového brandu hraje s myšlenkou stát se spolehlivým průvodcem IT službami, které klienti ještě stále vnímají tak trochu jako neznámé galaxie.

Komplexní rebranding značky KOMIX odstartovala série intenzivních kvalitativních výzkumů pod vedením agentury SIMPLY 5. Probíhaly za účasti manažerů a majitelů firem z řad klientů i klíčových lidí KOMIXU. “Úkolem výzkumných workshopů bylo vytyčit nový směr pro naši značku. Klienti obecně oceňují, když se IT společnosti detailně seznámí s jejich potřebami, zmapují stávající procesy a nově je nastaví. Flexibilita, profesionalita, funkčnost a lidský přístup – to je přesně to, co klienti očekávají,” říká marketingová manažerka KOMIXu Nikola Wimmerová.

V KOMIXu si všímají toho, že se IT sektor proměnil. Technologická řešení se stávají součástí byznysových strategií. “Ještě před několika lety poptávali technologie spíše lidé z IT oddělení. V poslední době se ale ukazuje, že jsou technologie nedílnou součástí byznysu. Proto v KOMIXu chceme klientům pomoci dosáhnout jejich byznysových cílů,” vysvětluje Nikola Wimmerová.

Ukázka nového vizuálu s generálním ředitelem KOMIXu Tomášem Rutrlem.

V rámci rebrandingu KOMIXu vznikl také brandbook. Definuje KOMIX jako průvodce, který by měl být zosobněním polidšťování celého oboru IT. „Při uvažování o novém konceptu značky jsme si svět IT představili jako vesmír. Jako galaxii, ve které každý z nás rozumí něčemu jinému. Určitá výseč galaxie je pro nás viditelná, ale většina zůstává běžným smrtelníkům skrytá. A my chceme právě tyto části v novém přístupu značky odkrýt, vysvětlit je a stát se tak klientům průvodcem,“ říká k nové ideji KOMIXu Ondřej Roček, vedoucí externího kreativního týmu.

Nedílnou součástí rebrandingu je série nových vizuálů. Na každém z nich je vyobrazen jeden autentický člen posádky KOMIXu, který jako vesmírný průvodce symbolizuje jeho speciální dovednost. “Současně vznikl jeden univerzální vizuál s generálním ředitelem KOMIXu Tomášem Ruterlem. Ten symbolicky zve na vesmírnou misi, na jejímž konci je funkční a spolehlivé IT řešení, které pomáhá zlepšovat klientův byznys,” dodává Nikola Wimmerová.

Rebranding KOMIXu realizovali Ondřej Roček (strategie), Petr Hanousek (kreativa), Marek Šplíchal (kreativa a copy) a Jan Prell s Míšou Verbovou (design). Podílel se na něm také externí projektový manažer Pavel Starka.