Výdaje na rozšířenou a virtuální realitu v autoprůmyslu vzrostou do roku 2025 o 175 %

Arsen Lazarevič | 18. 02. 2019
Výdaje na rozšířenou a virtuální realitu v autoprůmyslu vzrostou do roku 2025 o 175 %

Celosvětové výdaje na virtuální a rozšířenou realitu v automobilovém průmyslu vzrostou v roce 2025 na 673,60 miliard dolarů. Od roku 2018 se tak zvýší o závratných 175 procent. Vyplývá to ze studie marketingové společnosti Allied Market Research.

Růst odvětví a výdajů má podpořit především technologický pokrok v oblasti konektivity. Prim v něm má podle studie společnosti Allied Market Research, která zkoumala výdaje klíčových hráčů v průmyslu v oblastech virtuální a rozšířené reality, hrát především technologie 5G, ale i rostoucí rychlost a pokrytí 4G v celém světě.

Použití virtuální a rozšířené reality by mělo stále více pomáhat například designérům při vizualizaci struktury karoserie vozidla, aby se zvýšila účinnost, bezpečnost a trvanlivost samotného automobilu.

 

https://lh3.googleusercontent.com/PjMueOugt6bbqrouKZZY81Da6rEuTYFqdX7JKlshcJidGJ5NutTQzJiG9_3CNk2mrGuzii3a_xEZBYFALBOlctLtfRGgo0c_rdNucYrIGibzhxiO_FOjTK4TmC4u_goz6YVfZW4a

Pro efektivní fungování virtuální a rozšířené reality však existuje požadavek na nepřetržité připojení k internetu. Především v rozvojových zemích ale není rychlost internetu natolik dostatečná, aby tyto technologie mohly bez problémů fungovat.

Tyto virtuální technologie navíc u citlivějších lidí způsobují oční napětí, bolesti hlavy a někdy i nevolnost, která brání rozšíření virtuální a rozšířené reality naplno.

Lídrem zůstane Severní Amerika

Jedničkou bude především segment rozšířené reality, který bude dále potvrzovat své dominantní postavení. Neporoste ale nejrychleji. Nejvíce má totiž růst virtuální realita, a to o celých 178 procent. Důvodem je nejen růst výkonů zařízení, ale také stále rozšířenější využívání této technologie.  

Nejdynamičtějším regionem v oblasti virtuální a rozšířené reality bude Asie a Tichomoří, kde výdaje porostou dokonce o 183,7 procent.

Lídrem na trhu zůstane Severní Amerika, která bude mít celosvětově přibližně čtvrtinový podíl, uvádí studie společnosti Allied Market Research.

Zdroj: Allied Market Research