VIDEO: Jak vidí budoucnost blockchainu vice prezident Gartneru David Furlonger?

Jan Strouhal | 06. 11. 2019
VIDEO: Jak vidí budoucnost blockchainu vice prezident Gartneru David Furlonger?

V Česku o technologii blockchain mluví hodně firem, reálné využití v praxi ale stále chybí. Situace ve světě je ale trochu jiná, jak pro Digibiz.cz popsal vice prezident Gartneru a autor knihy The Real Business of Blockchain David Furlonger.

Blockchain dle prognóz vygeneruje do roku 2030 až 3,1 bilionu dolarů. Do roku 2025 půjde o polovinu zmiňované hodnoty s tím, že za ní budou stát zejména firemní aplikace, které podstatně vylepší podnikové provozní procesy. Vyplývá to z tiskové zprávy konzultantské společnosti Gartner zveřejněné v úterý na Gartner IT Symposiu/Xpo v Barceloně.

Setkání s novináři se účastnil i vice prezident a Gartner Research Fellow v Severní Americe David Furlonger, který je také spoluautorem nové knihy s názvem “The Real Business of Blockchain - How Leaders Can Create Value In a New Digital Age”

Jaká je podle něj budoucnost blockchainu, jak hodně jej firmy dnes využívají a kdy dojde k opravdovému boomu této technologie? Na to jsme se Davida Furlongera zeptali přímo v Barceloně.