Chytré vinice mohou zvýšit věhlas českých vín ve světě

Jan Strouhal | 26. 06. 2019
Chytré vinice mohou zvýšit věhlas českých vín ve světě

Na vlnu internetu věcí začínají čím dál více naskakovat zahraniční i čeští vinaři. Díky ní a ve spojení s umělou inteligencí ušetří čas, náklady a navíc zvýší kvalitu svého vína.

Phil Asmundson z arizonského městečka Willcox rozhodně nepatří mezi vinaře veterány, ale když před šesti lety viděl, jak jeho žena a obchodní partnerka v jednom běhá po vinici, měří teplotu a vlhkost a nabírá vzorky půdy, rozhodl se, že to do budoucna budou vše dělat jinak.

Od té doby ze svého dvacetiakrového vinařství vybudoval vinice nové generace. Ty jsou ověšeny nejen hrozny, ale kromě meteostanic také chytrými senzory měřící pH nebo vlhkost půdy, ale také teplotu samotných hroznů.

“Máme 15 tisíc keříků a nasloucháme každému z nich,” říká Asmundson pohodlně usazený v houpacím křesle na zápraží svého domu. Dnes už si to se svou ženou může dovolit. Jeho vinice dnes díky IoT senzorům a umělé inteligenci dokážou správně plodit i bez minimálních zásahů vinaře.

45 procent

Takovou úsporu vody registruje po nasazení umělé inteligence při zavlažování vína Phil Asmundson.

Arizonská high-tech vinice se například díky predikci počasí a stavu hroznů dokáže sama zavlažovat dle konkrétních potřeb.

“Většina pěstitelů zavlažuje po hodinách, také jsme to tak dělali. S novým řešením jsme ale zjistili, že ušetříme až 45 procent vody. Čas zde není tou správnou metrikou, důležité je, kolik vstupů do produkce vkládáte,” doplňuje Asmundson.

Internet věcí a umělou inteligenci se na svých vinicích rozhodlo využít i 700 let staré vinařství z německého moselského údolí Reinhold Haart Estate.

Senzory z vinic mu sbírají data o teplotě, vlhkosti vzduchu, intenzitě slunečního svitu, kvalitě půdy i dešťových srážkách do cloudu. Tam se transformují do aktuálních přehledných grafů, které mají vinaři díky aplikaci neustále při sobě.

“Umožňuje to našim pracovníkům na vinicích dělat správné věci ve správný čas,” pochvaluje si jeden z majitelů vinařství Johannes Haart s tím, že správným pěstebním postupem a sklizní hroznů v přesný čas šla nahoru kvalita jeho ryzlinku. A podobnou zkušenost má i Alan Kristančič z malého slovinského vinařství v oblasti Goriška Brda, který využívá řešení FeelGrid.

Výhody chytrých vinic

- maximalizují výnosy a optimalizují pěstební postupy,
- zvyšují kvalitu vína,
- v pravidelných intervalech informují o stavu vinice i klíčových parametrů pro růst,
- snižují potřebu vnějších vstupů, snižují tím náklady i ekologickou zátěž.

Moderní technologie ale nejsou výsadou jen zahraničních vinařů. Už se pomalu začínají objevovat i na českých vinicích. Díky rozvoji IoT sítě pod hlavičkou Sigifox vznikla první chytrá vinice na jižní Moravě, další se pak rozhodli vybudovat v Kadani

I zde je ale nutné si uvědomit, že technologie jsou sice mocným nástrojem, stále ale mají své limity. Stejně jako v mnoha jiných oblastech stále nedokážou plně nahradit člověka, ale dokážou nashromáždit a interpretovat informace těm, kteří je nemají po ruce. 

Konkrétně vinaři díky automatizaci a digitalizaci svých vinic získají více času a přesné informace, které vedou k vyšším výnosům i kvalitě hroznů. To vše při nižších nákladech na vstupy, tedy na vodu, hnojení či jiné postřiky. Oblíbená česká vína tak díky novým technologiím mohou ještě více získat na světovém věhlasu.