10 000 hodin zkušeností aneb Doporučení od šéfa Microsoftu ČR, jak na rychlou digitalizaci každé firmy

Jan Strouhal | 23. 05. 2019
10 000 hodin zkušeností aneb Doporučení od šéfa Microsoftu ČR, jak na rychlou digitalizaci každé firmy

Jak mohou nové technologie zefektivnit výrobu, jak dokážou přilákat zákazníky a jak díky nim udržet zaměstnance? To je jen zlomek otázek, které si dnes kladou manažeři všech firem. Často ale mají problém se základní věcí - neví, jak správně přistupovat k digitalizaci firmy.

“Bez změny chování lidí žádnou transformaci firmy neuděláte,” varoval ve středu před zaplněným sálem v sídle společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko její ředitel Rudolf Urbánek.

Tomu patřilo úvodní slovo na konferenci DOTS 2019 pořádané právě Microsoftem, která pokrývala aktuální trendy v digitalizaci firem a způsoby, jak by podniky měly přistupovat k digitální transformaci, aby jim nakonec neujel inovační vlak. 

“V Microsoftu jsme v posledních letech změnili vše,” dodal Urbánek, který sedí v ředitelském křesle Microsoftu ČR od loňského ledna. To představuje více než 10 tisíc hodin zkušeností s řízením kolosu, pro který je digitalizace prioritou. 

Rudolf Urbánek proto shrnul a následně se podělil o pět stručných doporučení, která vycházejí z jeho nabytých zkušeností. Měla by tak zajímat každého manažera, který to s digitalizací své firmy myslí vážně.

Rudolf Urbánek

Rudolf Urbánek přišel loni do Microsoftu po 16 letech ve společnostech T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom. V posledních letech zodpovídal jako výkonný ředitel segmentu podnikových zákazníků pro český a slovenský trh za veškerou obchodní strategii v obou zemích od vedení přímých i nepřímých prodejních kanálů přes marketing, vývoj nových produktů, plánování a analýzy po řízení vztahů se zákazníky, zákaznické služby a ICT dodávky. V Microsoftu vede zastřešuje veškeré aktivity a je aktivním členem při probíhající digitální transformaci firmy.

1. Začněte nyní

Začněte ještě dnes bez ohledu na to, v jaké fázi vyspělosti se nacházíte. Dělejte symbolicky malé i velké změny.

2. Buďte autentičtí

Cesta k digitální transformaci je vedena vizí. A v rámci všech kroků vedoucích k jejímu naplnění byste zároveň měli respektovat své prostředí.

3. Podpořte rozvoj

Motivujte sebe i ostatní k neustálému rozvoji a vzdělávání.

4. Adoptujte technologii

Umožněte přístup odkudkoliv a kdykoliv. Nabídněte moderní technologie pro jakékoliv schůzky.

5. Vytěžte vaše data

Propojte a využijte data napříč organizací. Je důležité rozhodovat se na základě dat.