Automotive

Technologie velí jasně: elektřina, IoT a samořiditelné vozy. Než se k nim dostaneme, je tu ale spousta drobných i větších řešení, případovek a projektů, kterými vás chceme inspirovat na Digibiz.

Hledáme zajímavé projekty doma i v zahraničí. Zaměřujeme se na čísla a výsledky. Internet věci se v automobilovém průmyslu skloňuje dennodenně, přesto projektů, které ukazují propojení technologií, dat, lidí a třeba městské samosprávy, není moc.

A jsou to právě auta, které pomocí čidel a senzorů budou sbírat neuvěřitelné množství dat. Budou monitorovat provoz a snímat volná parkovací místa. Budou komunikovat se semafory, kamerami na parkovištích a data o stylu jízdy mohou dál zlepšovat bezpečností prvky.

Nebo je mohou automobilky monetizovat ve formě pojištění. Průzkumy ukazují, že lidé jsou ochotni sdílet data výměnou za výhody, například ve formě slevy na pojistném. A nejde jen o osobní vozy. Digitalizace nákladní dopravy je mnohem dál. Digitalizuje se zemědělská technika.

A Digibiz o všem píše a inspiruje. Přihlaste se k odběru newsletteru a nechte si posílat výběr toho nejlepšího pohodlně do vaší emailové schránky.