🎧🎤Martin Čermák (Vocalls): Naši voiceboti už navolali 1,5 milionu minut
S Martinem Čermákem, technickým ředitelem startupu Vocalls, který vyvíjí hlasového asistenta s umělou inteligencí, o tom, jak daleko jsme od konverzační umělé inteligence a proč ji zatím moc nepotřebujeme. Kdy má smysl ponechat lidského operátora? A kdy nasadit robota? A kdy se vůbec vyplatí? Dozvíte se v podcastu.
Hlasový asistent s umělou inteligencí, jak ve Vocalls voice botovi říkají, pracuje 24 hodin 7 dní v týdnu a nechce příplatky za práci o víkendu a v noci. Prvního skutečného voice bota vytvořili ve Vocalls v roce 2017.
“Naše ambice byly vždy dál než technologická realita,” říká Martin Čermák, technický ředitel Vocalls. A dodává, že nejlepší využití najde voice bot tam, kde operátoři řeší rutinní věci. Například na call centru při identifikaci klienta.
Najít číslo smlouvy může trvat i 5 minut
Než operátor zjistí, co pro zákazníka může udělat, potřebuje znát jméno a například klientské číslo nebo číslo smlouvy. Tyto rozhovory probíhají vždy stejně a trvají od půl minuty do 5 minut. Čekat na lince, než zákazník číslo najde, může klidně voice bot. A živý operátor dostane až identifikovaného volajícího.
Kategorizace požadavků je ukázkový use case
Představte si, že minutu posloucháte tlačítkové menu a snažíte se pochopit, co máte zmáčknout. A třeba se spletete. A tak posloucháte znovu. A doufáte, že tentokrát to bude správně. Voice bot je ideální náhradou.
Pro ČSOB Vocalls realizoval zpětnou vazbu, kterou klienti poskytují bance. Zatímco přes IVR menu (stisk čísla na displeji telefonu) reagovalo 35 % lidí, s použitím voice bota celých 44 %. “Voice bot se navíc může zeptat na další podrobnosti. Firma tak získává další benefity,” zdůrazňuje rozdíl proti IVR menu Čermák.
Kterým firmám se vyplatí? Jak náročná je integrace? Dozvíte se v podcastu.