🎤🎧 Podcast s Janem Pichlem (Alquist): Hlasoví asistenti Alexa, Siri nebo Cortana jsou inteligenčně na stejné úrovni

Virtuální hlasoví asistenti jsou stále poměrně novým fenoménem, který má to nejlepší ještě před sebou. O tom, jaká je jejich budoucnost, jak pomohou nám, běžným lidem v životě, ale třeba i firmám k vyšším příjmům, jsme se v dalším Digibiz podcastu bavili s Janem Pichlem z ČVUT v Praze, jehož tým vyvíjí chatbota Alquist.

Tým Jana Pichla z Českého vysokého učení v Praze dal o sobě v květnu opět vědět, když se svým chatbotem Alquist s mozkem v podobě umělé inteligence už potřetí postoupil do finále světové soutěže Alexa Prize od amerického Amazonu, v kterém se pravidelně utkávají mezinárodní týmy..

Cílem je vytvořit konverzačního chatbota, který zvládne přirozený hovor s člověkem po dobu 20 minut. A dohromady se hraje o odměnu v celkové výši 1,5 milionu dolarů. Jestli letos český tým uspěje, se dozvíme už v červnu.

“Soutěž nepřináší jen finanční odměnu, ale spoustu dalších věcí. Lidi nás díky ní kontaktují, zvou nás na konference, chtějí spolupracovat,” říká Jan Pichl v dalším podcastu Digibiz.cz, který jsme věnovali právě virtuálním asistentům

Jak je těžké uspět v americké konverzační soutěži mezi týmy, pro něž je angličtina domovským jazykem? A jak je vůbec těžké “naučit” chatbota smysluplně mluvit? A jakou roli budou mít chatboti v našich budoucích životech a jak je může využít byznys? To vše si poslechněte v podcastu včetně krátké konverzace přímo s Alquistem.